1. Історія Великому полководцеві Наполеону Бонапарту зовсім не подобався холостяцький безлад офіцерів, і він розпорядився, щоб обмундирування і інший реквізит перебував за ширмою. Набагато пізніше в Каліфорнії в середині минулого століття американці замінили ширму дверима, приробили до неї коліщатка і пустили по «вузькоколійці». З тих пір двері стали відкриватися не «на себе», а в бік. Далі двері стали робити повністю дзеркальними, їх укріплювали спеціальною захисною плівкою (щоб вони не билися), удосконалювався роликовий механізм (спочатку колеса «гуркотіли» і зісковзували з рейок). Модернізований шафа-купе став неодмінним атрибутом американського будинку, як, наприклад, традиційний камін для консервативних англійців. У Росії шафи-купе з'явилися в 1995-1996 роках (хоча окремі приклади установки розсувних дверей у приміщеннях і, особливо, в стінних шафах житлових будинків, відомі й раніше), але бум на них почався в 2000-і.
2. Особливості Основною відмінною особливістю шафи-купе від традиційного шафи є роликова система розсувних дверей. Система розсувних дверей для шафи-купе може включати в себе профіль сталева або алюмінієва рама, що обрамляє дверне полотно по периметру і надає йому жорсткість), трек (рейки) і ролики. У сукупності ці елементи утворюють механізм ковзання шафи-купе, від якості якого залежить плавний хід дверей і термін служби кінцевого виробу. Крім цього, всі необхідні для руху дверей ролики або упори можуть кріпиться до дверного полотна з натурального дерева або інших матеріалів без металевого обрамлення полотна. Всі системи розсувних дверей можна поділити на дві групи - двері з опорою на нижні напрямні та двері, підвішені на верхній трек.
3. Види шаф-купе Шафи-купе бувають вбудовані (що не мають боковий, задньої стінки, дна, стелі або одного з вищезгаданого) і корпусні (мають повноцінну єдину конструкцію, що складається з бічних і задніх стінок, стелі, підлоги, перегородок, ящиків і розсувних дверей).
4. Переваги вбудованих шаф-купе Вбудовані шафи-купе володіють великим корисним об'ємом, який в окремо розташованих шафах займають бічні стінки, цоколь, щілини між стінкою шафи і стіною. До того ж, візуальна відсутність зайвих деталей корпусу, при якому погляду доступні лише розсувні двері, часто сприяє цікавим дизайнерським задумом. Найчастіше, корпусні шафи-купе обходяться дешевше, оскільки підгонка деталей «за місцем» у вбудованих меблів коштує чималих грошей. До того ж, підгонка деталей з урахуванням нерівностей стін, підлоги і стелі приміщення, веде до збільшення термінів монтажу, проведення робіт з пилом і шумом у приміщенні замовника, подорожчання замовлення з-за додаткових трудовитрат. Багатьох із зазначених недоліків при покупці вбудованих меблів можна уникнути, якщо в приміщенні був проведений якісний ремонт з вирівнюванням стін, стель і підлоги. У цьому випадку вбудовані меблі розкривають всі свої переваги.
5. Переваги корпусних шаф-купе Корпусні шафи можна швидко перенести в інше місце. Крім цього, при проведенні ремонту в приміщенні відсунута в сторону меблі не будуть перешкоджати поклейки шпалер або фарбуваннюю стін. До того ж, наявність бічних і задніх панелей в меблях перешкоджає стиранню оздоблювальних матеріалів стін від постійного контакту з речами і предметами, що зберігаються в ній, і розсувними дверима.
6. Радіусні шафи-купе Окремий вид шаф-купе, що підрозділяється на різні типи: комбінований, увігнутий, вигнутий, асиметричний, круглий, овальний і т. д. Іноді класифікують, як окремий напрямок шаф-купе.
|